0553 953 38 62

Sosyal Medyada Biz}

Ev Taşırken Ne Tür Koliler Seçilmeli?

Ev Taşırken Ne Tür Koliler Seçilmeli?

Taşınma esnasında eşyalarınızı koyabilmek için seçilecek koliler de eşyaların muhteviyatına uygun özellikte olmalıdır. Kırılacak eşyalar için özel koruyucuları olan ambalajları kullanmayı tercih etmelisiniz. Beyaz eşyalar için ise köpüklü naylon koruyucularla sarılan ambalajların kullanılması en doğru olan yöntemdir. Taşıma yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken konuların başında, taşıma firma seçerken daha dikkatli olunmalıdır.

Taşınırken, hizmet alınacak nakliyat şirketinin elemanlarının deneyimli olması son derece önem taşımaktadır. Taşıma firmalarının profesyonel kuruluşlar olmaları ve hizmet sunarken de titiz çalışmaları önem taşımaktadır. Profesyonel kuruluşlardan hizmet alındığı takdirde bu firmalar, tek ve yeni kullanımlık koliler ile taşıma hizmetini sunacaklardır. Bu sayede, dayanıklı şekilde paketlenen eşyalar açılmadan sağlam bir şekilde taşınacaktır. Vakumlu hurçlar ve köpüklü paketler de eşyaların taşınmasında önemli derecede yer tutacak olan malzemelerdir. Kilitli olan poşetler de kişisel ev eşyalarının taşınmasında önem taşıyacaktır. Eşyalara uygun olan paketlemelerin yapılması eşyaların muhafazası için önem taşımaktadır.

Kurumsal Çalışan Nakliyat Firmaları
Kurumsal çalışan nakliyat şirketlerinin çoğu eşyaları taşırken hasar alması riskine karşı sigorta yapacaktır. Sigortalı taşımacılık, firmaların oluşabilecek hasarı üstlenmesi anlamına gelmektedir. Her ne kadar taşınma sırasında oluşabilecek hasarları sağlam koliler ile en aza indirmek mümkün olsa da sigortalı taşımacılık büyük bir güvence sağlayacaktır. Çalışan kadrosu profesyonel ve teçhizat bakımından da donanımlı olan firmalara yönelmek son derece önem taşımaktadır. Bu firmalar, taşınma sırasında kolileri kendileri hazırlayacak ve yeni koliler ile taşıma hizmetini sunacaklardır. Firma çalışanları, eşyaları uygun şekilde tutacaklardır.

Eşyaların Düzgün Şekilde Paketlenmesi
Her eşyanın taşınması farklı usullerle yapılacaktır. Özellikle beyaz eşyaların tutma yerlerine dikkat edilerek taşınması gerekecektir. Saksılı bitkiler, avizeler uygun şekilde muhafazalar ile taşınmalıdır. Bu konuda profesyonel firmalardan destek alınması önerilir. Kişisel imkanlarla yapılacak paketleme işlemi sırasında bazı durumlarda yanlış paketlemelerden kaynaklı hasarlar oluşabilecektir. Bu nedenle tecrübeli kuruluşlardan destek alınması önerilmektedir. Kurumsal firmalar, en güç taşınma durumlarına karşı pratik çözümler sunacaktır. Bu sayede rahat ve keyifli bir taşınma süreci gerçekleşmiş olacaktır. Asansörlü taşıma sistemleri de dar bina girişleri ve yüksek katlı binalar için rahat taşıma sistemleri içerisindedir. Kurumsal firmalar, bu konuda yeterli donanıma sahip olacaklardır.

17 Mayıs 2020
156 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN