0553 953 38 62

Sosyal Medyada Biz}

Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Daha önceleri ev veya ofis taşıma oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir işken şimdi ise evden eve taşıma sektörü oluşarak bu işi nakliyat firmaları çok kısa bir sürede kolaylıkla sağlamaktadır. Daha önceden olduğu gibi eşya toplama, eşya paketleme ve eşyaların kamyona yüklenmesi gibi problemler tamamen yok oldu.. Tabi bu kolaylıklar sağlanmasına sağlandı ama yine de ev sahibi olarak eşyalarımızı taşıma şirketine taşıtmadan önce dikkat etmeleri gereken mühim konular bulunmaktadır.

En önemli konuların başında ise kaliteli ve dürüst evden eve nakliyat firmasını bulmak gelmektedir. Eğer taşıma firmasını doğru seçmezsek bir çok sorunlar karşılaşabilirsiniz. Çünkü bir çok nakliyat şirketi taşıdıkları evin veya ofisin müşteri taleplerini karşılayacak boyutta eşya taşıma, eşya sigortalama, eşya paketleme ve eşya asansörü kullanımı gibi sorumlulukları tam olarak yerine getirmemektedir. Bu durumda karşılaşabileceğiniz olumsuzluklardan biraz bahsedelim;

 1. Eşyaları tam kapasite taşıyabilecek araç tahsisinin yapılmaması
 2. Eşyaların taşınma zamanında gerekli paketleme ve taşıma elemanlarının bulunamaması
 3. Eşyaların yerde muayenesinin düzgün yapılması gerekli araç temininin uygun ölçülerde olmaması.
 4. Anlaşılan firmanın başka bir firmaya işi paslayarak taşınma günü sıkıntılar ortaya çıkması
 5. Eşya paketleme işlemlerinde kullanılan ambalaj malzemesi ve paketleme malzemeleri uygun ebatta ve uygun koruma özelliğine sahip olmaması.
 6. Eşya sahipleri tarafından kolilenmiş paketlenmiş eşyaların taşıma elemanları tarafından uygun şekilde taşınmaması.
 7. Mobilya montaj işlemlerinde kullanılan ustaların işinin ehli olmayıp ahşap mobilyalara zarar vermesi
  elektrik ve elektronik malzemelerin De monte ve kurulumu işlemlerinde yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin montaj işlemlerinde kullanılması.
 8. İlk muayenenin düzgün yapılmaması sonucunda nakliye taşıma fiyatının sonradan arttırılması.
 9. Yol güzergahı bilmeyen nakliye firması ile anlaşılması sonucunda gemi geçişleri transit geçişler sorun edilerek ek ücretler talep edilmesi.
 10. Nakliye sözleşmesinde belirtilen zaman aralığında taşıma işleminin gerçekleştirilmemesi.
 11. Beyaz eşyaların paketlenmesi ve taşınma esnasında uygun taşıma ve paketleme elemanı kullanılmamasından dolayı sıkıntıların ortaya çıkması.
 12. Bütün bu sayılan hususların gerçekleşmemesi ve her şeyin yolunda gitmesi için öncelikle iyi nakliye sayfalarında yer alan ve enakliyat üyesi olan evden eve nakliyat firmaları ile anlaşma sağlanması en uygun seçim olacaktır.
 13. Bunun yanında nakliyat firması hakkında gerekli yorumları en ince ayrıntısına kadar incelemek en az 5 evden eve nakliyat firmasından teklif almak ve yaptıkları işler hakkında bilgi almak en doğru karar olacaktır.
17 Mayıs 2020
164 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN