0553 953 38 62

Sosyal Medyada Biz}

Ev Taşıyanların Yapması Gerekenler Nelerdir?

Ev Taşıyanların Yapması Gerekenler Nelerdir?

Evinizi taşıdıktan sonra hemen herşey bitmiş olmuyor tabiki eve alışmak evin yeni düzenini kurmak gibi bir çok dikkat edilecek hususlar mevcut. Hele bir de yeni bir şehre taşındıysanız eğer baya bir hüzünlü zamanlar geçiriceksinizdir. Yeni bir şehire gittiğiniz de oraya ait olmadığınız duygusu yaratabilir. Tabiki zaman yine herşeyin ilecıdır. Evden eve taşıma sonrası dönemler sonrası size göre gerçekten zor geçebilir.

Eğer ki zamanınızı düzenlerseniz, kafa karıştırıcı ve stresli durumlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Taşındıktan sonra ev adresinizi değiştirmeniz gerekecektir. Özellikle çevrenizle, komşularınızla tanışmanız gerekecektir. Muhtemelen, ilk gün çoğunlukla ev yerleştirmeyle geçecektir. Yapılacak birçok şey nedeniyle, rahat edilecek vaktiniz olmayacaktır. Evinizi yerleştirmeniz için paketten eşyalarınızı çıkarmak olacaktır. Öncelikle değerli eşyalarınızı açmak olsun. Yeni eviniz sizin için bilinmeyen bir bölge olacaktır. Evinizi yerleştirme aşamasındayken kapınızın kilidini değiştirmeyi de unutmayınız. Camlar dışarıdan açılabiliyor mu kontrol etmenizde yarar var.

Taşınma Sonrası Nelere Dikkat Edilmeliz?
Taşındıktan sonra evinizin içini dışını iyice denetleyiniz. Evin her odasını kontrol ediniz herhangi bir zarar var mı? Su basması ve ya yangın gibi doğal afetlerden zarar görmüş mü bunlara çok dikkat edilmelidir. Evin farklı yerlerine acil durum çantası ve yangın tüpü koyunuz. Bunlar oldukça sağlık açısından önemli olmaktadır. Güvenlik alarmı kurdurun, bundan dolayı profesyonel şirketler ile anlaşınız. Evinizdeki eşyaları paketlerden çıkardıktan sonra bir sürü çöp, toz ve kir oluşabilir. En önemli adımlardan biri evinizi temizlemek için yüksek kaliteli temizlik ürünleri tercih ediniz. Kullandığınız ürünlerin en az toksit kimyasalların az seviyeye düşürdüğünden emin olunuz bunlara çok dikkat ediniz.

Ev Taşırken Eşyalar Nasıl Korunur?
Eşyaların taşınması günlük bir süreç olsa da, o noktaya kadar taşıdığın ve taşıyacağın evindeki eşyaların yanı sıra resmi prosedürler de oldukça yorucudur. Bu süreçte mağdur olmadan yapman gerekenler öncelikle liste haline getirebilirsiniz. Büyük bir tasarruf sağlamış olursunuz ve de pürüzleri engellemiş olursunuz. Topladığınız eşyaların üzerine kırılma riski vardır yazınız dikkatli bir şekilde taşınması sağlanır. Bu sayede yerleştirilirken de size kolaylık sağlayacağından emin olursunuz. Taşınmadan önce dolap boşaltılmalıdır, mümkünse taşınma sabahı boşaltılmalı ve eşyalar soğutucu içerisinde muhafıza edilmelidir. Eşyalarınızı kademeli olarak yerleştiriniz. Nakliye firması seçimi yaparak sözleşme yapmanız gerekmektedir. Çünkü sonradan çıkacak sorunların önüne geçerek elinizde bir belge olmasını sağlamaktadır.

17 Mayıs 2020
167 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN