0553 953 38 62

Sosyal Medyada Biz}

Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Evinizi taşımanın püf noktaları nelerdir?, Ev taşırken yorulmadan nasıl paketlerim? , Ev taşırken nelere dikkat etmeliyim? gibi kafanıza takılan bir çok soruya bu yazımızda yanıt vereceğiz.. Yorulmadan kolay bir şekilde ev veya ofis taşımanın püf noktaları..

Yeni bir ev mi kiraladınız? veya ev satın alarak evinizi mi taşımanız gerekiyor? Evinizi taşırken planlı ve sistemli bir şekilde eşyalarınızı hazırlanmanız gerekiyor. Taşınma sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğine hep beraber yazımızda okuyalım..

İlk olarak ihtiyaç duyacağınız eşyaların listesini yapın

Yeni evinize taşındığınızda ortalıkta büyük bir dağınıklık olacak, buna hazır olun. O dağınıklıkta ihtiyaç duyacağınız eşyaları bulmakta epey güçlük çekeceğinizi unutmayın. Yeni bir eve taşındığınızda henüz evinizi yerleştirmeden ilk ihtiyaç duyacağınız eşyaların bir listesini hazırlayıp bu eşyaları bir arada paketlemek, yeni eve vardığınızda sizi bekleyen işleri oldukça kolaylaştıracaktır.

Yardım isteyeceğiniz kişilerle önceden irtibatlı olun

Taşınma işlemi oldukça önemli bir iş gücü gerektiren zorlu bir süreç. Bu yüzden tüm işlerin altından tek başınıza kalkmaya çalışmadan, size bir gününü ayırabilecek yakınlarınızdan yardım istemeyi unutmayın. Tüm taşınma işini bir nakliye firması yardımıyla halletseniz bile yine de eşyalarınızı yerleştirirken ve temizlik yaparken büyük dolapları ve beyaz eşyaları hareket ettirmek zorunda kalacağınız için ekstra bir ele her an ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak yardım isteyeceğiniz kişilerle en az bir hafta önceden irtibata geçip takvimlerini size göre ayarlayabilmeleri için gerekli zamanı verdiğinizden emin olun.

Eşyalarınızı ayırın

Eşyalarınızdan yeni evinizde kullanmayı düşünmediklerinizi önceden belirleyip ayırırsanız, taşınma esnasında size ayak bağı olmalarının da önüne geçersiniz. Genellikle bu işlem en sona bırakılır, bu da sizi bekleyen iş yükünü ve ihtiyaç duyduğunuz nakliye aracı büyüklüğünü doğru tespit etmenize engel olur. Kullanmayı düşünmediğiniz eşyalardan kurtulduğunuzda paketleme ve taşınma işlerinizi de kolayca halledebilirsiniz.

Kutuları kategorize edin

Hangi eşyanın nereye ait olduğunu belirtecek şekilde kutuları kategorize ederseniz yeni evinize yerleşirken işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Böylelikle kutular yeni eve bırakılırken bir kaos olmasının önüne geçebilir ve rahatça eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Koli içeriklerini detaylı yazın

Hangi kutunun nereye ait olduğunu yazıp kategorize etmenin yanı sıra kutu içeriklerini detaylı bir şekilde hazırlayıp üzerlerine yapıştırmak da işinizi son derece kolaylaştıracak önemli bir detay. Bu iş biraz zor ve ek bir külfet gibi görünse de sağlayacağı kolaylığa değeceğini göreceksiniz. Ayrıca bu taşınma esnasında nakliyecilerinizin hassas içeriğe sahip kutularınıza karşı çok daha dikkatli olmalarını ve kutular açıldığında kötü sürprizlerle karşılaşmamanızı sağlar.

Doğru nakliye şirketini seçtiğinizden emin olun

“Evden eve nakliyat” çok sık duyduğumuz, ülkemizde birçok çalışanı olan önemli bir sektör. Peki, bu sektörün tüm çalışanları aynı özende işlerini yerine getiriyor mu? İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız, nakliye firmasıyla çalışma şekilleri hakkındaki tüm detayları konuşun. “Eşyalarımı kaç kişi ve ne kadar sürede taşıyacak?” “Eşyalarımın paketlenmesine ve yeni evimde yerleştirilmesine yardımcı olacak mısınız?” “Hassas eşyalarımın korunması için ne gibi önlemler alıyorsunuz?” muhakkak sormanız gereken sorulardan yalnızca birkaçı.

Taşınma işiyle başa çıkabilmek ve en az zahmetle bu sürecin üstesinden gelebilmek için bu konuda tecrübeli, pratik sahibi kişilerden de destek almayı unutmayın. Tüm bu zahmetlerin neticesinde kendinize ait yeni evinizde geçireceğiniz keyifli yıllar ve bir sürü güzel anıya sahip olacağınızı unutmayın. Bu açıdan bakarsanız taşınmanın sadece küçük bir engel olduğunu görüp, bu engeli kolayca aşabilirsiniz.

17 Mayıs 2020
160 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN