0553 953 38 62

Sosyal Medyada Biz}

Taşınırken Koli Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Taşınırken Koli Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Evden eve taşımacılık sürekli gerçekleşen işlerden biri değildir. Yalnız iş yeni bir eve taşınma gününe geldiyse bizi bekleyen yoğun ve yorucu bir kaç gün bekliyor demektir. Ev taşırken aşırı düşünmek gibi acaba eşyaları kırmadan götürebilirmiyim? , yeni taşındığım yere çabuk alışırmıyım? gibi bir çok düşüncemiz sizi endişede bırakabilir. Bu düşüncelerin yanı sıra eşyalarımızı düzgün paketlememiz doğru koliler seçip doğru bir şekilde kırılacak bardak tabak gibi malzemelerimizi yerleştirmemizde oldukça önemlidir. Düşüncelerimizin bize zarar vermemesi adına yeni eve taşınmadan önce gözden geçirmemiz gereken bir çok konu vardır.

Şimdi sizlere yeni evinize taşınmadan önce yapılması gereken önemli hususlardan biride kolilerin doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Eğer paketleme işi yanlış yapılırsa onca emek verip paketlediğimiz eşyalarımız yeni evde koli açıldığında bizi oldukça üzebilir..

Taşınırken nasıl paketleme yapılır? konusundan bahsetmeden önce sizlere bir kaç üzücü örnek gösterelim..

Yukarıdaki resimdeki gibi zaman bulamayıp tabakları birbirine bantlayıp koliye koyarsanız taşıma bitiminden sonra tabakların yarısı artık kullanılmaz duruma gelebilir. Eğer zaman bulamazsanız bu hizmeti nakliyat firmasından istemenizi öneriyoruz.

Yukarıdaki örnekte zayıf paketleme için iyi bir örnektir. Tabakların arasına birer gazete yerleştirip birkaç tabaktan sonra tekrar gazete ile sarmakta iyi bir çözüm değildir. Her tabağı veya bardağı tek tek sarıp koliye yerleştirmenizi öneriyoruz. Olabildiğince fazla gazete veya ambalaj kağıdı kullanın.

Doğru Paketlemeyi Şöyle Özetleyebiliriz

Özellikle kırılacaklar diye adlandırılan cam, porselen ve seramiklerin iyi paketlenmesi gerekir, yanlış paketleme ile en sevdiğiniz porselen takımınız bozulabilir. Paketlerken dikkat etmeniz gereken önemli bilgileri sırayla yazmakta yarar olacağını düşünüyorum.

1- Orta boy çift oluklu kolileri kullanın
2- Tabakları tek tek kağıtlara sarın ve koliye dik olarak yerleştirin.
3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarmaya özen gösterin.
4- Koliye bu eşyaları yerleştirmeden önce kolinin altına kırıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Ardından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra dolduktan sonra her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın. Kolinin üstlerine doğru daha küçük olan eşyaları örnek olarak bardakları yerleştirin.
5- Koli dolduğunda üst kısmına da kağıt kırıştırarak tampon olarak kullanın. Böylece hem altta hemde üstte tampon bölgeler orta kısımda ise eşyalarınız olacaktır.
6- Koliyi doldurduktan sonra etiketlemeye özen gösterin. Her tarafına uyarıcı notlar alın ve içindekiler hakkında bilgi verecek şekilde notlar alın.
7- Kolilerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Ağır koliler başka eşya veya kolilerde hasarların oluşmasına neden olabilir.

Ev taşırken bardaklar nasıl Toplanır?

Koliyi kapattığınızda aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyor.


Koli dolduğunda ne çok ağır olacak ne de içindekiler eşyalar hareket edecek. Kolide kalan boşlukları ambalaj kağıtları ile doldurmayı ihmal etmeyin. Bu eşyaların yeni adresine sağlam gitmesi için çok önemli. Daha fazla öneriyi aşağıdaki giflerde bulabilirsiniz. Koli doldururken aşağıdaki görsellerdeki kuralları uygulamaya özen gösterin.

Hatalı Paketleme

Ev taşırken paketleme nasıl yapılır?

18 Mayıs 2020
481 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN